CHCETE ZHUBNOUT PÁR KILO? CHCETE SE UMĚT UBRÁNIT? OCHRÁNIT SVÉ BLÍZKÉ? ZÁROVEŇ SE ZAPOTIT A CÍTIT SE V KONDICI? PŘIJĎTE MEZI NÁS!

Vítejte na našem webu sebeobrany, HIKO-RYU Taijutsu! Jsme profesionálové ve svém oboru! Lekce sebeobrany jsou pro všechny od 15 let věku výše. Cvičíme rodinný samurajský styl velmistra Koshiro Tanaky přímo pod jeho odborným dohledem, a dohledem jeho přímých žáků z Japonska i Maďarska. Od 1.9.2018 jsme oficiálně 4 pobočkou ve světě, 2 v Evropě. 

Jedná se o komplexní bojové umění sestávající z Taijutsu, Kodachi a sebeobranných technik. Pochází z japonského Jujutsu, kde je nedílnou součástí také práce s mečem zvaném Kodachi, tyčí Jo a japonským nožem Tanto. Celý systém lze rozdělit na dva hlavní programy - Taijutsu a zbraně (videa ve videogalerii).

Jedná se ryze o samurajský, rodinný sebeobranný styl svým vznikem sahající v Japonsku ke kořenům zakladatele Daito-ryu, velmistra Takedy. Jedním ze tří jeho žáků byl slavný Morihei Ueshiba (zakladatel Aikido). HIKO-ryu (v překladu "děti slunce") bylo založeno v roce 2007 v Japonsku velmistrem (soushi) KOSHIRO TANAKA, který je dodnes uznávaným expertem na bojová umění po celém světě. Mistr Tanaka je v přímé linii žáků zakladatele Takedy a vymyslel zde více jak tisíce technik. Jedná se vyloženě o rodinný styl mistra Tanaky, jehož rodina byla jedna z nejbohatších a velmi uznávaných samurajských rodin.

Tento styl je specifický tím, že mistr Tanaka do něj vložil své zkušenosti z války v Afghanistánu a z Iráku, kde bojoval. Mistr vyučuje speciální složky Armády a Policie po celém světě. Tento styl obsahuje dokonale propracovaný systém sebeobrany beze zbraně (specifické kopy, údery, vyžaduje znalost zákl. anatomie, různá průpravná cvičení), připomínající vojenský dril, ale specializuje se na obranu a útoky s nožem zvaném Tanto 18cm čepel a vlastní specifický systém sebeobrany s Kodachi - krátký obouruční meč, ale i s katanou a různé kombinace obrany a útoku mezi těmito zbraněmi. Cvičení s meči je velice důležité pro lepší pochopení celého systému. V Hiko-ryu je striktně vyžadována ceremonie a tradice dle japonských zvyklostí. 

Nyní se mistr soustředí na výuku svých žáků zde v Evropě. Kde jediná pobočka Hiko-ryu je v maďarské Budapešti, se kterou spolupracujeme od června 2016. Má za úkol dohlížet nad naším správným vývojem.  Se senseiem Tanakou jsme se poznali osobně v říjnu 2016, kdy se uspořádal v našem dojo první seminář Hiko-ryu. V únoru 2017 sensei Tanaka přijel za námi do ČR, kde nás 14 dní školil 3x denně. Po té jsme byli v říjnu 2017 týden v Budapešti, kde jsme prodělali opět školení pod senseiem Tanakou. Další návštěva byla v květnu 2018 opět na 14 dní i se třemi žáky mistra Tanaky z Japonska (všichni 5.dan Hiko-ryu). Nyní čekáme mistrův příjezd opět do Čech. Každé 2 měsíce jezdíme na stáž do Budapeště, nebo naopak oni k nám. Se senseiem Tanakou se vídáme zhruba 2x ročně po dobu 14 dnů. V březnu 2019 se chystáme na 14 dní do Japonska navštívit mistra a jeho žáky, kde bude Filip Rubínek vykonávat zkoušku na černý pás pod mistrem a jeho kolegiem mistrů. Máme za úkol tento styl šířit a získat nové žáky pro své dojo zde v ČR. Jsme pod přímým a úzkým dohledem mistra a jeho japonského týmu. Od 1.9.2018 jsme se stali ofociální pobočku Hiko-ryu Taijutsu!

NÁBOR NOVÝCH ČLENŮ PROBÍHÁ PO CELÝ ROK!!!

 

U nás se málo mluví, hodně cvičí! Jedině praxí získáte automatické reakce. 

Vhodné pro ženy, muže, kteří se nechtějí stát obětí trestného činu. Nezáleží zde na věku, výšce, nebo váze. Věnujeme se každému individuálně.

Více informací naleznete v jednotlivých sekcí viz výše.

 motto: "Není důležité být lepší, než někdo jiný, ale být lepší, než včera!"