Sebeobranu pro děti zahrnuje kompletní systém výuky judo - www.judopraha.eu, kde děti rozdělujeme na dvě skupiny - začátečníky a pokročilé (informace níže). 

Začátečníci:

Tyto hodiny jsou určeny pro začátečníky a začíínající judisty od 5 let a probíhají zpravidla až do 8 let věku. Je zde důraz na kázeň, základní etiku, pravidel chování v dojo, úctu k senseiovi a k ostatním cvičencům. Výuka je zaměřena na rozvíjení motoriky, koordinace, akcelerační rychlosti, rovnováhy, orientace v prostoru, kondice a další. Trénink je brán spíše se zaměřením na sportovní hry pro judo, které v sobě ukrývají prvky k nauce základních dovedností judisty, jako jsou úchopy, vychýlení a zápas.

Jsou zde probírány techniky do 5. kyu - žlutého pásu. Nováčci se učí nejdříve techniky na zemi, techniky držení a znehybnění soupeře, aby vše bylo bezpečné a úměrné jejich věku. Získají v podstatě žákovské znalosti základní anatomie lidského těla, poté si osvojí techniku pádů (jak správně a bezpečně padat, ale také jak dávat záchranu soupeři, který je házen), a výuka pak systematicky pokračuje zaměřením na techniky juda v postoji.

Nechybí cvičné zápasy, které mají přísná pravidla a učí nás nejen pokoře a úctě k sobě i soupeři, ale slouží také k nácviku prosazování naučených technik v zápase, k prohloubení orientace v prostoru, ke zlepšení koordinace, k podpoře soutěživosti a k prožívání radosti z vítězství i pochopení proher.

Pokročilí:

V této skupině se již nevěnujeme tolik rozvíjení základních dovedností. Jsou zde vybraní pokročilí cvičenci a je na ně kladen větší důraz na koordinaci, akceleraci, kondici, motoriku, základy gymnastiky, na pády (ukemi), správné držení těla, pády přes překážku, pády v postoji, v pohybu. Zaměřujeme se na dovednosti úchopů (kumi kata), vychýlení soupeře (kuzushi), detailnější přípravu na zápasy, dril technik (uchi comi), automatizaci těchto technik a jejich prosazování v zápase. Učíme se strhy, techniky v pohybu v různých směrech, kombinace, protichvaty, přechody z postoje do držení, úniky z držení a další.

Nechybí sportovní a úpolové hry a základy sebeobrany. Také si vysvětlujeme, jak se případně bránit ve škole, abychom druhému neublížili a přitom byli v bezpečí.

Skupina se dělí na dvě sekce, a to na:

závodní cvičence - individuální přístup - strategie, taktika boje, automatizace technik, atd. Větší důraz na výsledky na soutěžích, etiku juda, na 100% nasazení při tréninku, v motorických testech musí být na předních příčkách.

nezávodní cvičence – trénink pro osobní rozvoj, k touze ke znalostem, sebeobraně či prostě z lásky ke sportu nebo z jiných osobních důvodů. Automatizace technik, prohlubování pohybových schopností, randori (zápas), orientace v prostoru, motivace, sebeobrana, není kladen velký důraz na výsledky v soutěži, ale je kladen důraz na 100% nasazení při tréninku a na akcích klubu.

Obě tyto skupiny mají možnost získat klubové kombinézy (kalhoty, bunda) k prezentaci oddílu zdarma!

     

SEBEOBRANA pro MUŽE - HIKO-RYU TAIJUTSU je efektivní systém sebeobrany založený na jednoduchých technikách s kontrolou protivníka po celou dobu úkonu. Naše sebeobrana vychází ze starobilého rodinného samurajského stylu senseie Tanaky - Taijutsu. Jedná se o styl vycházející z mnoha bitev po staletí z dob samurajů v Japonsku a proto je zde také kladen důraz na trénink s krátkým mečem zvaném Kodachi. 

Vyučujeme základy sebeobrany - boje zblízka beze zbraně, základy sebeobrany s nožem, nůž proti noži, obrana proti tyči, teleskopickému obušku, základy s teleskopickým obuškem a mnoho dalšího tak, aby vše mělo smysl.

Nechybí modelové situace důležité pro praktické použití sebeobrany. Jedině pravidelnou výukou získáte automatické reakce!

Protože jsem působil ve speciální jednotce Městské policie kladu velký důraz na detaily a kontrolu nad protivníkem. 

 

NEJEDNÁ SE O SPORTOVNÍ ČINNOST, ALE O PŘEŽITÍ V EXTRÉMNÍCH SITUACÍ!!!

 

Na věku, váze ani výšce zde nezáleží. Přijďte si ZDARMA zacvičit mezi nás!

 

       

Nechcete se stát obětí trestného činu? Chcete se umět ubránit a poradit si v mezních situacích? Pak jste tu správně!

Nemusíte mít obavy, máme mnohaletou zkušenost s výukou sebeobrany, policejní praxi a individuální přístup. Jsme profesionálové ve svém oboru. Nemějte strach, že by s Vámi někdo házel o zem, nebo Vám jakkoliv ublížil. Doporučujeme shlédnout naše videa sebeobrany a rozhovory v naší videogalerii.

Tréninky jsou určeny ženám, které se nechtějí stát obětí násilných trestných činů, ale i těm, které se chtějí cítit bezpečněji v temných ulicích. Na věku, váze ani výšce zde nezáleží. První hodiny jsou věnovány základním technikám a pohybu v sebeobraně. Je důležité, aby jste se uměly ubránit v případě pokusu o znásilnění, nebo proti brutálnímu útoku kopy a údery. Ukážeme Vám, co a jak udělat, když se dostanete do krajních situací, vyzkoušíte si modelové situace a naučíte se bezpečný postup, který Vám zvýší šance se z této situace dostat se zdravou kůží.

Naučíte se, jak si zachovat klidnou hlavu a jak vše oznámit na Policii ČR, aby byl útočník dopaden (můžete se stát i svědky, nemusí se vždy jednat přímo o Vás). Později se budete učit obranu proti více útočníkům, vyzkoušíte si také obranu proti ozbrojenému útoku. Naučíte se používat slzotvorné prostředky (různé druhy sprejů), řekneme si, který přípravek je vhodný a který ne.

Pořádáme také praktické semináře se spreji venku v přírodě, kde hlavní náplní jsou právě modelové situace vycházející z policejní praxe. Nebude chybět ani nezbytná teorie. Jedině pravidelnou výukou lze získat automatické reakce.